Solāriji – cik tie ir droši?

Ikvienam patīk radīt skaisti miecētas ķermeņa, un lielākā daļa cilvēku arī zina, ka pastāv risks, ka viņš sajūt pārāk lielu saules iedarbību, vienlaikus cenšoties sauļoties. Tas ir ļāvis daudziem meklēt alternatīvus veidus, kā padarīt viņu ādu nedaudz tumšāku. Cilvēki lieto visu, sākot no izsmidzināšanas līdz iedegumam, kas pamatā krāso ādu līdz sauļošanās vietām, kas novērš sliktu UV-C starojumu, ko nodrošina saule, vienlaikus nodrošinot UV-B un UV-A starus, kas ļauj sauļoties. Abi ļaus jums izveidot tumšāku ādas toni, vienlaikus samazinot pārmērīgu saules iedarbības risku. Negatīvie ir tas, ka sauļošanās gultas ir kļuvušas par populārāko alternatīvu, un pastāv risks, ka par to daudzi cilvēki nezina. Tātad, pirms jūs uzkāpsieties tuvākajā sauļošanās gultā, varbūt jums vajadzētu labāk izprast sauļošanās gultas draudus un padarīt sevi par labu.

Kāpēc sauļošanās grīdas ir sliktas?

Nesenie pētījumi atklāj, ka pasaulē vispopulārākais veids, kā iedegties un izvairīties, ka saule, iespējams, ir daudz bīstamāka nekā cilvēki, kas sākotnēji ticēja. Gadiem ilgi cilvēki ir sākuši ņemt vērā ideju, ka saules staru vai kabīņu UV-C staru, ko ražo saule, kas arī ir visbīstamākais, nevajadzētu būt drošiem. Tomēr tagad pētījumi sāk parādīties, ka, nenorādot, ka ultravioletais starojums var nebūt pietiekams, lai pasargātu jūs no ādas vēža rašanās. Šī ir diezgan problēma, ņemot vērā to, ka katru gadu gandrīz trīsdesmit miljoni cilvēku izmanto sauļošanās krēslus, un lielākā daļa no viņiem ir no 16 līdz 50 gadiem. Aptuveni 2,3 miljoni sauļošanās gultas lietotāju ir tīņi, kuri vēlas izskatīties lieliski. Ja jūs izmantojat sauļošanās gultu pirms 35 gadu vecuma, jūsu iespējas attīstīt melanomu pieaug par 75% un to izmanto vairāk. Tas ir skaitlis, kas kopš 90. gadu sākuma nepārtraukti pieaug, nekā desmit reizes gadā, ja jūs to septiņas reizes vairāk attīstīsit. Tas nozīmē, ka daudzi tīņi mūsu dzīvē apdraud viņu dzīvi, lai iegūtu skaistu ādu. Problēma ir tā, ka, pakļaujot saules kaitīgajiem UV stariem, jūs faktiski iegūstat trīs dažādus viļņu garumus. UV-A stari dziļi iesūcas ādā, izraisot miecēšanu. UV-B stari ir vairāk piemēroti, lai bojātu virsmas slāņus, un tas ir, ja jūs novērojat savas saules apdeguma sāpes, ja jums ir pārāk daudz iedarbības. Sauļošanās gultas ir paredzētas, lai nodrošinātu vairāk UV-A staru nekā UV-B, tāpēc daudzi to uzskata par veselīgākiem. FDA un zinātnieki ir sākuši atšķirties un apgalvo, ka jebkura iedeguma sajūta, izmantojot UV starus, joprojām būs tāda pati kaitīga ietekme kā saules apdegums, un tās var dublēt ar skaitļiem, kas norāda, ka salonā var iedegties sliktāk nekā Tas ir iedegums pludmalē, jo, atrodoties salonā, vienlaicīgi tiek uztverti daudz vairāk kaitīgu UV staru. Gados agrāk sauļošanās gultas, ko cilvēki izmantoja, lai izdalītu apmēram trīs reizes vairāk no UV-A stariem, ko ražo saule. Tagad ir pieejami jauni un uzlaboti saules staru lukturi, kas nodrošina ātrāku iedegumu, kas arī ir gan UV-A, gan UV-B, kas ir tik daudz kā 15 reizes lielāks nekā saulē. Tas ne tikai ietver palielinātu risku attīstīt plakanšūnu karcinomu, melanomu un bazālo šūnu karcinomu, bet var izraisīt ādas elastības zudumu un agrīnu novecošanu. Tas var arī bojāt imūnsistēmu un, atšķirībā no populāras uzskatiem, sauļošanās gultas var radīt saules apdegumus. Viens saules apdegums var būt pietiekams, lai palielinātu jūsu risku saslimt ar ādas vēzi uz pusi.

Izpratne par to, ko tas nozīmē jums

Kad runa ir par sauļošanās gultu briesmām, reizēm skaitļos un statistikā nepietiek, lai pārliecinātu cilvēkus to nedarīt. Tāpēc ikvienam, jo ​​īpaši pusaudžiem, kuri katru gadu pavado stundas sauļošanās salonā, ir tieši jāsaprot, ko viņi riskē, kad viņi nolemj, ka ir iedegums. Šiem pusaudžiem patiešām ir nepieciešams apsvērt, vai skaisti bronzas ķermenis ir vērts riskēt savu dzīvi, lai iegūtu. Faktiski ir trīs dažādu veidu ādas vēzis, kas ir saistīts ar sauļošanās gultas izmantošanu. Jo vairāk jūs izmantojat sauļošanās gultu, jo vairāk jūs kļūsit par citu statistiku, kurai ir izveidojies ādas vēzis. Trīs veidu ādas vēzis ir:

    Bāzes šūnu karcinoma ir visizplatītākais ādas vēža veids, kura katru gadu ir vairāk nekā divi miljoni jaunu gadījumu. Tas ir visbiežāk atrodams sejas, kakla vai citās ķermeņa daļās, kur jūs visvairāk saules iedarbības. Cilvēkiem ir vispārējs veids, kā iegūt šāda veida ādas vēzi, neatkarīgi no tā, vai tie ir sauļošanās gultā vai nē, bet sauļošanās salons palielina risku to attīstīt agrākā vecumā. Bieži vien cilvēki saprot, ka ir kāda problēma, kad viņi pamana noteiktas pazīmes. Tas ietver vai nu dūmu formas augšanu uz jūsu ādas, kam ir redzami asinsvadi, un bieži vien ir viegli krāsaini, bet ne vienmēr – skābenu ādas plāksteri, kas ir spīdīga un rozā līdz sarkanīgai krāsai, vai augšana, kas var izskatīties kā rētaudi. Ja ir klizmaņa klātbūtne, tā var viegli asiņot, dziedēt, bet atgriezties, šķiet, izskatās kā krāteris vai pat var kļūt oozy vai kraukšķīgs meklē. Tas var arī niezēt un būt sāpīgs, lai gan tas ir reti. Šī ādas vēža veida ārstēšana ir ļoti svarīga, jo, kaut arī tas lēnām aug, pastāv risks, ka tā paplašinās un dziļi iznīcinās visu ādu un kaulus tā ceļā. Ja jums liekas, ka jums tas ir, jums vajadzētu ieplānot tikšanos ar dermatologu, kurš veiks biopsiju. Ja rezultāti ir pozitīvi un Jums ir BCC, ārstēšanas iespējas var ietvert audzēja izciršanu, to nokaušanu un pēc tam elektroenerģiju, lai iznīcinātu atlikušo audzēju, vai operāciju, ja audzējs ir ļoti liels vai to nevar noņemt ar citām metodēm.
    
Squamous Cell Carcinoma ir nedaudz retāk nekā BCC, bet tā joprojām ir jāārstē. Tas bieži izskatās sarkans un ķīļveidīgs, lai arī tas var parādīties kā atklāts sāpīgs, izaugsme, kam ir cratered centrs, vai izskatās kā kārpu. Tas var asiņot, īpaši, ja jūs to sasietat. Tas var sagraut jūsu ķermeņa apgabalu, ka tas pieaug, un, ja tas netiek ārstēts, tas var izraisīt nāvi. Katru gadu tiek diagnosticēti apmēram 700 000 gadījumu un 2500 nāves cēlonis, jo tas netika pietiekami ātri pieķerts. Tas var parādīties jebkurā vietā uz ķermeņa, pat dzimumorgāniem, bet tas visbiežāk atrodas apgabalos, kas visvairāk saules iedarbību. Ja agrāk tiek nozvejotas un apstrādātas, tas gandrīz vienmēr ir izārstējams. Bojājums, ko tas var atstāt, parasti arī nav smags. Jo ilgāk jūs aizkavējat ārstēšanu, jo lielāka iespēja, ka tā izplatīsies uz citiem audiem vai orgāniem. Tas var pārvērst to no vienkāršas problēmas līdz galīgai slimībai. Pieejami vairāki dažādi ārstēšanas veidi, taču tie būs atkarīgi no audzēja veida, atrašanās vietas, dziļuma un izmēra. Tas būs atkarīgs arī no jūsu vecuma un veselības. Ārstēšanas iespējas ietver ķirurģiju, elektrību, tā sasalšanu, radiāciju, fotodinamisko terapiju, lāzerķirurģiju un pat lokālas zāles, ja audzējs nav pārāk liels.
    
Melanoma Vēzis ir reti, jo tas ietekmē mazāk nekā 2% ādas vēža veidu. Tomēr saskaņā ar aplēsēm par melanomas likmēm 2014. gadam ir paredzams, ka tiks atrasti 76 100 jauni gadījumi un 9 710 no šīm lietām tiks pabeigtas. Statistika liecina, ka lielākā daļa gadījumu, visticamāk, būs vīrieši, kas pavadīt vairāk laika, strādājot ārpus saules. Melanoma bieži sākas, ja jums ir noteiktas molu formas. Melanomas audzēji bieži ir melni vai brūnā krāsā, bet tie var būt arī rozā, baltā vai iedegumā. Visbiežāk tie parādās mugurā vai krūtīs vīriešiem un sieviešu kājām. Tomēr tas nav visaptverošs, un tie var parādīties jebkur citur. Ja jums ir tumšāks ādas tonis, jums ir mazāka iespēja to attīstīt, bet tas tomēr var parādīties vieglākajās vietās, piemēram, palmām, kāju zolēm un nagiem. Tas var parādīties arī ap acīm, mutes dobumu, dzimumorgāniem un anālo atveri, taču tas nav vispārējs. Melanomu var izārstēt, ja jūs to agri uzķersit, bet, ja jūs nesaņemat ārstēšanu, tas ātrāk izplatīsies citās vietās. Ārstēšanas iespējas jums tiks balstītas uz melanomas vēža stadiju un citām lietām, taču tās ietver operāciju, mērķtiecīgu terapiju, imunoterapiju, radiāciju un ķīmijterapiju. Ļoti agrīnā stadijā ķirurģija var būt pietiekama, taču daudzos gadījumos tiek izmantota vairāk nekā viena ārstēšana. Jums būs iespēja sarunāties ar vairākiem speciālistiem par ārstēšanas iespējām un saņemt otru viedokli.

Vai ir kāds skaisti bronzas ķermeņa cerības?

Ja vien jūs nevēlaties dzīvot brīnišķīgā krāšņumā, varat riskēt ar savu dzīvi vai izpētīt citas iespējas, kas ir pilnīgi droši, kā iedegties. Šie citi veidi ietver sauļošanās sauļošanās risinājumus, kurus varat iegādāties krējuma vai izsmidzināšanas veidā. Jūs varat arī izvēlēties, lai salonā to darītu kāds, kurš pamatā ar gaisa krāsām attīra ādu ar krāsu. Negatīvie ir tas, ka sauļošanās sauļošanās ir tikai pagaidu risinājums, lai kļūtu tumšāks nekā dabiski. Lielāko daļu laika sauļošanās iedegs tikai dažas dienas, ja vien jūs to vēlreiz neizmantojat. Tomēr, ja uz saules staru, ko jūs lietojat, ir sauļošanās līdzeklis, jūs varat sagaidīt, ka tas ilgst vēl mazāk laika, dažreiz pat mazliet par dažām stundām. Saulains iedegums ir vienkārši krāsvielu piedeva, kas, ja to lieto, attīra jūsu mirušos ādas šūnas un āda kļūst tumšāka. Šo piedevu sauc par dihidroksiacetonu, un tas neaizsargās tevi no saules UV stariem. To nedrīkst lietot kā saules aizsarglīdzekli, jo jūs sauļojat, ja uz sauli esat pārāk ilgs, neizmantojot sauļošanās līdzekli. Ja jums ir sauļošanās iedegums salonā, jums var būt pievienoti deguna aizbāžņi vai sejas maskas pārliecinieties, ka neesat ieelpojis dihidroksiacetonu. Lai paši izmantotu sevī skūšanas līdzekli, ieteicams, lai jūs atplautu ādu un izmantotu ziepes, kurām tajā nav daudz eļļas, jo tas novērsīs pareizu sauļošanās šķīdumu. To vajadzētu lietot arī cimdu lietošanas laikā, jo jūsu rokas pieskaras daudz ātrāk nekā apgabali, kurus jūs mēģināt iedegt, un neviens nevēlas būt oranžās palmas. Sāciet pie kājām un strādājiet savā ceļā, saglabājot savas pēdējās rokas. Tomēr paturiet prātā, ka kāju miecēšana ir jādara viegli, jo tie arī ātri kļūst tumšāki. Ja jūs vēlaties saglabāt iedegumu ilgāk, katru dienu jālieto mitrinošs līdzeklis, lai krāsainās mirušās ādas šūnas netiktu pārsniegtas tik ātri, kā parasti. Jūs varat arī izmantot dabisko saules gaismu kā alternatīvu sauļošanās gultām; tomēr tas jādara mērenībā. Jums vajadzētu bieži lietot sauļošanās līdzekli, vismaz reizi divās stundās pēc peldes un svīšanas. Izmantotajam saules aizsarglīdzeklim jābūt vismaz 15 SPF, lai jūs pasargātu no bīstamākiem ultravioletajiem stariem, kurus saule izstaro, lai gan jūs varat izmantot spēcīgāku saules bloķēšanu, tomēr jūs saņemsiet D vitamīna ieguvumus, ko iegūstam no saules. Daži uzskata, ka tas ir izdevīgi un efektīvi, palīdzot dažiem vēža veidiem un sirds vai nieru slimībām. Ja apsverat drošas alternatīvas, ir produkts, ko lietojat iekšķīgi, kas tiek uzskatīts par sauļošanās sauļošanās tabletēm. Tomēr saskaņā ar lielāko daļu pētījumu tas nav droši, un to vajadzētu izvairīties, jo tas var radīt veselības risku jūsu organismam un pat aknu problēmas laika gaitā. Jums ir tikai viens ķermenis un viena dzīvība. Rūpēties par to un izvairieties no riskiem, kas varētu padarīt jūs vecus labu laiku pirms jūsu laika. Tan ir skaists, un neviens to nevar apstrīdēt, bet jums ir nepieciešams iedegties saprātīgi un izvēlēties metodi, kas jums labi darbojas, lai jūs jūtaties skaisti. Nav miecētu ķermeņa, ir vērts riskēt ar savu dzīvi, un no sauļošanās gultas sauļošanās ilgstoši neizdosies palīdzēt jums izskatīties pēc iespējas labāk, ja ņem vērā visus riskus. Mīli savu ķermeni pietiekami, lai aizsargātu to no UV stariem, par katru cenu. Jūsu ķermenis pateiks, ka, izvairoties no ādas vēža, spēlējot to drošībā un uzlīmējot sev tīrīšanas līdzekļus vai drošu saules iedarbību, tā vietā, lai spēlētu ar sauļošanās gultu briesmām, kas var sagraut vai izbeigt jūsu dzīvi, to pateiks.