Matu griešana

Matu griešanas īpatnības

Lai gan matu griešana var šķist kaut kas pavisam ikdienišķs un vienkāršs, ir virkne noslēpumu un metožu, kā panākt, lai mati augtu veselīgi un skaisti. Gadu seni novērojumi ir noveduši cilvēkus pie atziņām gan par to, kā griezt matus, gan to, kad tieši to darīt, lai mati būtu kupli, veselīgi un paklausīgi.

Matu griešanai piemērotākais laiks

Kā vēstī astrologu novērojumi, matu augšana ir ciešā veidā saistīta ar mēness fāzēm, tādēļ ir izstrādāts īpašs matu griešanas kalendārs, kas norāda, kurās dienās vēlams griezt matus, ja vēlamies, lai tie ataug pēc iespējas ātrāk, bet kurās dienās nogrieztie mati ataugs ļoti lēni, kā arī ir noteiktas dienas, kad, piemēram, matu krāsa vai frizūra būs īpaši noturīga.

Mēness kalendārs matu griešanai

Mēness kalendārs matu griešanai ir pazīstams jau gadsimtiem ilgi. Skatoties pēc mēness fāzēm un dienām, ik gadu tiek izstrādāts kalendārs, norādot, kurās dienās vēlams matus gan griezt, gan krāsot. Tāpat tiek norādīts, kurās dienās nogrieztie mati ataugs lēnāk un kurās – ātrāk, dažos kalendāros pat sniedzot ieteikumus, kādas frizūras attiecīgajās dienās izdosies vislabāk.

Turklāt Mēness kalendārs ietver informāciju ne tikai par skaistumkopšanu. Gadsimtiem ilgi tas kalpojis:

  • ikdienas darbu plānošanai;
  • veiksmes piesaistīšanai;
  • lēmumu pieņemšanai;
  • lauksaimniecības darbu plānošanai;
  • u.c. ikdienas procesiem.

Attiecībā uz matiem, ja plānota matu griešana pēc mēness kalendāra, tad jāatceras, ka augošs mēness ir ideāls laiks, kad tos griezt, ja vēlamies, lai tie ātri ataugtu. Savukārt, ja esam izvēlējušies interesantu matu griezumu un vēlamies, lai tas ilgāk saglabātos, tad labāk izvēlēties dilstošā mēness dienas, jo tad mati ataugs daudz lēnāk.

Tibetiešu kalendārs

Savukārt austrumu kultūrā ir īpaši iecienīts Tibetiešu matu griešanas kalendārs, kas norāda, katras mēness dienas ietekmi uz cilvēka dzīvi. Piemēram, ja nogriežam matus divdesmit pirmajā mēness dienā, tiek uzskatīts, ka piesaistām labklājību un veiksmi. Savukārt devitajā mēness dienā nogriezti mati var atnest nevēlamas slimības.

Matu griešanas tehnikas

Lai gan mēness fāzes var būtiski ietekmēt matu uzvedību pēc friziera apmeklējuma, pateicoties mūsdienīgiem matu kopšanas un griešanas līdzekļiem, frizieri prot savaldīt pat visnepaklausīgākos matus. Pretējā gadījumā, ja mēs pie frizieriem dotos tikai tad, kad to atļauj matu griešanas dienas, tad rindas pie meistariem būtu ļoti garas.

Katram meistaram, protams, ir sava matu griešanas pamācība un ieteikumi to kopšanai, taču ir dažas tehnikas, kuras ir vispārēji atzītas un tiek izmantotas gandrīz katrā frizētavā. Piemēram, kā viena no mūsdienīgākajām griešanas tehnikām ir griešana ar karstajām šķērēm, kas palīdz atbrīvoties no bojātiem matu galiem un pasargāt matus no tālākas deformēšanās. Tāpat ir noteikts veids, kādās zonās mati tiek iedalīti, kādos leņķos tie tiek nostiepti un griezti, lai griezums būtu vienmērīgs un nebojātu matus. Tas tiek ņemts vērā arī tad, ja tiek izmantotas matu griešanas mašīnas, kas tiek uzregulētas atbilstoši matu tipam, garumam un vēlamajai frizūrai.

Protams, matu griešana ir nozīmīgs process ik katram, it sevišķi cilvēkiem, kuriem mati ataug lēnāk, jo ar neveiksmīgi ieveidotu frizūru būs jāsadzīvo mēnešiem ilgi. Lai griezums izdotos, vēlams doties pie friziera, kas pazīst Jūsu matus, prot piemeklēt Jūsu sejai piestāvošu frizūru, un ir izglītots gan par mēness ietekmi uz matiem, gan modernākajiem risinājumiem veselīgam un efektīvam matu griezumam.